DYRYGENTURA ORKIESTR DĘTYCH I BIG BANDÓW

Uwaga - rekrutacja trwa!

Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach planuje uruchomienie już w bieżącym roku akademickim, nowych dwuletnich studiów podyplomowych:

Studia adresowane są do osób posiadających stopień co najmniej licencjata dowolnego kierunku studiów, zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji z zakresu prowadzenia amatorskich i szkolnych orkiestr dętych oraz big bandów, rozwinięciem umiejętności prawidłowego doboru repertuaru oraz aranżacji utworów na dowolne składy orkiestr dętych i big bandów, a także poszerzeniem wiedzy w obszarze organizacji, promocji ww. zespołów z uwzględnieniem zagadnień marketingowych i elementów prawa autorskiego.

Oferta kierowana jest do osób prowadzących własne zespoły, nauczycieli prowadzących orkiestry dęte lub szkolne big bandy, oraz wszystkich chętnych do rozwinięcia swojej kreatywności oraz kompetencji technicznych w samodzielnej pracy dyrygenta.

Zajęcia praktyczne realizowane są w trybie małogrupowym oraz indywidualnym, co umożliwia wysoki stopień zintegrowania z potrzebami i poziomem zaawansowania studenta.

Kadrę studiów podyplomowych tworzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Śląskiego oraz specjaliści łączący wiedzę i doświadczenie w obszarze teorii i praktyki, posiadający stosowne wykształcenie merytoryczne, dorobek naukowy oraz wysokie kompetencje dydaktyczne.

Czas trwania:
• 4 semestry.

Zasady naboru:
• złożenie wymaganej dokumentacji,
• rozmowa kwalifikacyjna połączona ze sprawdzianem predyspozycji manualnych i słuchowych.

Wymagane dokumenty:
• podanie o przyjęcie na studia, pobierz
• odpis dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich,
• 2 zdjęcia,
• kserokopia dowodu osobistego,
• skierowanie, w przypadku kierowania na studia podyplomowe przez instytucję zewnętrzną, z podaniem kwoty dofinansowania oraz adresem i NIP-em instytucji.

Miejsce składania dokumentów:
Sekretariat Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego w Cieszynie
ul. J.U. Niemcewicza 2, 43-400 Cieszyn
tel. (+48) 33 85 46 117
fax. (+48) 33 85 46 102
Sekretariat czynny w godz. 9.00-14.00 od poniedziałku do piątku.
imuzyki@wart.us.edu.pl

Kierownik studiów:
dr Bogusław Jan Bemben
boguslaw.bemben@us.edu.pl

Sekretariat:
mgr Maria Tomczyk
maria.tomczyk@us.edu.pl

Opłata:
• 2900 zł/semestr (ew. raty: 1006+1006+1038 = 3050 zł/semestr) przy 12 studentach,
• 2800 zł/semestr (ew. raty: 974+974+1002 = 2950 zł/semestr) przy 16 studentach.
(Zasady wnoszenia opłat określa Uchwała nr 156 Senatu UŚ z dnia 26.06.2012 r.)

Limit przyjęć:
• minimum 12 osób, maksimum 16 osób.

Zajęcia będą się odbywać 10 dni w semestrze w systemie dwudniowych zjazdów sobotnio-niedzielnych.